Zwiedzając Ustroń – niebanalne atrakcje w mieście

Odwiedzając Ustroń niewątpliwie poza turystyką pieszą i narciarstwem warto odwiedzić kilka miejsc, które znajdują się na jego terenie. Pierwszym tego typu miejscem jest Leśny Park Niespodzianek, czyli swego rodzaju ogród zoologiczny, gdzie możemy zobaczyć zwierzęta w naturalnych warunkach. Przemierzając jego obszary pośród nas będą przechadzały się muflony i daniele. Ze względów bezpieczeństwa w zagrodach będziemy mogli obserwować między innymi żubry, dziki, jenoty czy żbiki. Dla miłośników ptaków o wyznaczonych porach wykwalifikowani pracownicy zaprezentują nam ptaki drapieżne i sowy. Prezentowane są także o wyznaczonych porach loty specjalnie przysposobionych do tego celu ptaków.

Jeżeli chcemy popracować nieco mięśniami, a przy okazji mieć kontakt z wodą, warto zainteresować się znajdującym się w centrum miasta stawem kajakowym. Do wyboru mamy tutaj kajaki, łódki lub rowery wodne – czyli standardowa oferta stanicy wodnej, no może poza żaglówkami i dostępne bez wyjeżdżania za miasto. Dla pragnących wrażeń w ofercie są 2 parki linowe: na Równicy i Czantorii. W tym pierwszym jest 5 tras: Wikingów, Samurajów, Indian, Tarzana i Piratów. Dla początkujących szkolenie teoretyczne z następującą potem praktyką pod okiem instruktora. W tym drugim z kolei do dyspozycji gości są 22 nowe przeszkody, jeżdżące klatki i tyrolki, a to wszystko w cieniu świerkowo-bukowego lasu.

Po wygibasach na linach dla uspokojenia warto odwiedzić kolekcję zabytkowych motocykli Rdzawe Diamenty, w której zasobach znajdują się jednoślady z lat 1905-1970. Kolejnym obiektem na trasie naszego zwiedzania może być Stara Zagroda: prywatne muzeum etnograficzne, którego pierwotna zabudowa pochodzi z XVIII wieku. Kolejną ciekawostką jest znajdujący się przy Śląskim Szpitalu Reumatologiczno-Rehabilitacyjnym Muzeum Chirurgii. Na miejscu do zobaczenia między innymi płuco-serce i pierwsza polska endoproteza. Spragnionych sztuki w swe podwoje zaprasza Galeria Muflon, gdzie możemy zobaczyć wystawy, posłuchać wykładów lub uczestniczyć w spotkaniach autorskich. W razie problemów z drogami oddechowymi możemy skorzystać z Groty Solnej, która co nieco ulży nam w dolegliwościach. Mnogość atrakcji jest tak duża, że trudno nie wybrać jakiegoś miejsca z bogatej bazy noclegowej miasta (). Z noclegu w Ustroniu możemy skorzystać takich lokalizacjach jak na przykład Willa Grażyna czyli małym hoteliku w samym centrum, Willi Oliwia leżącej w sąsiedztwie Parku Zdrojowego, a dla miłośników ciszy polecamy Dolinę Ciszy: gospodarstwo agroturystyczne w Dolinie Dobki.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>