Zwiedź Sarbinowo, bo warto…

Sarbinowo to piękna wieś położona nad Morzem Bałtyckim, w województwie zachodniopomorskim. Na każdego odwiedzającego czeka tu wiele atrakcji, które warto poznać. Pierwszą z nich jest oczywiście plaża i promenada. Jest ona uważana za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Promenada powstała, aby uchronić Sarbinowo przed morskimi falami i zalaniem wsi. W ten sposób powstał mur zaporowy, na którego grzbiecie można obecnie spacerować. Znajdują się tu różne sklepiki, smażalnie ryb oraz kawiarenki.

Drugą atrakcją są „Ogrody Hortulus” [info ogrody]. Są tu różne ogrody tematyczne jak: same gatunki róż, lawendy czy roślin cebulowych. Znajdziemy tu także różne style, między innymi ogrody rzymskie, szwajcarskie czy piękne ogrody wiszące. Każdy zwiedzający zobaczy tu również dopasowane do danego stylu rzeźby, ławeczki, stawiki czy głazy. Ogród cały czas powiększa swój obszar, a na chwilę obecną jego powierzchnia wynosi 4 hektary. Głównym punktem „Ogrodów Hortulus” jest labirynt grabowy, który powstał z osiemnastu tysięcy sadzonek tego drzewa. Ściana labiryntu ma dwa metry wysokości, a jego długość wynosi ponad trzy kilometry. W centrum labiryntu znajduje się wieża widokowa o wysokości dwudziestu metrów, z której możemy podziwiać okoliczne lasy, pola a także morze. Spacery w przepięknej kolorystyce i w takiej różnorodności roślin robią na każdym imponujące wrażenie. Dzień w takim miejscu to piękne wspomnienia na długie lata.

Po tak mile spędzonym dniu warto przejrzeć bazę noclegową w celu wybrania miejsc do spania [noclegi Sarbinowo]. Warto w tym celu udać się do „Hotelu Lazur”. Oferuje on swoim gościom dwanaście pokoi. Są one wyposażone w czajnik elektryczny, telewizję satelitarną, bezpłatne WiFi, lodówkę oraz funkcjonalną łazienkę z kabiną prysznicową. Niektóre pokoje posiadają także taras lub balkon. Urządzone są bardzo nowocześnie, przytulnie i z dużą ilością drewnianych elementów. Przed obiektem znajduje się duży ogród ze sprzętem do grillowania. Hotel znajduje się praktycznie tuż przy pięknej plaży w Sarbinowie. Panują tu doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku, jak między innymi: wycieczki rowerowe, piesze, sporty wodne czy nawet jazda konna. Okolica jest piękna i dość spokojna jak na położenie tuż przy plaży. Warto skorzystać, a do plaży będziemy mieć zaledwie dwie minuty spacerem.


2 thoughts on “Zwiedź Sarbinowo, bo warto…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>