Zabytki w Opolu

Odwiedzając Opole podczas wycieczki kilkudniowej bądź urlopu warto odwiedzić miejsca szczególnie związane z tym miastem. Poznać historię, zagłębić się w nią oraz postarać przeżyć niezapomniane emocje. 

To miasto posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę turystyczną. Wiele zabytków jak i atrakcji zwiedzić można w okolicy rynku głównego, gdzie nie trudno zauważyć jak wspaniałe okazy widnieją obok siebie. Większość budynków po II wojnie światowej w 1945 roku uległa dużym zniszczeniom, dziś podziwiać można je odbudowane w stylu barokowym. Poza pięknymi kamienicami, napawać się można niesamowitym widokiem rozrzuconych po całej płycie głównej rynku kawiarenek, restauracji oraz barów. W okresie letnim, kiedy to ciepłe wieczory są idealnym momentem do zwiedzania, ciężko przepchać się przez uliczki, ponieważ stają się zatłoczone zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Kolejną atrakcją jest Opolska Wenecja. To właśnie tutaj zachwycać się można widokiem budynków usytuowanych nad rzeką Odrą. Widok jest niesamowity ze względu na to, iż szczególnie wieczorem, gdy pięknie oświetlone miejsce przypomina kropla w kroplę Wenecję. Iluminacje w kolorze tęczy podkreślają każdy atut budynków, uwydatniają piękne detale architektoniczne kamienic oraz pozostałych budynków oraz mostu. Trzecim ważnym punktem na liście obiektów do zwiedzenia jest staw zamkowy. Dziś po zamku nie ma śladu, w zamian stoi tam restauracja „Piramida”, a staw zamieniony został na największą fontannę w mieście. Pierwotnie była tam fosa, która otaczała zamek książęcy, jednak został on rozebrany w 1930 roku, a z jego części fosy utworzono staw.

Opole to nie tylko rynek główny, Wenecja, czy staw zamkowy to moc wrażeń i przeżycie niesowitych dni i nocy, które zapamięta się do końca życia. Szukając noclegu w Opolu zazwyczaj nie ciężko o lokum jednak są takie okresy jak np. Święta Bożonarodzeniowe czy Sylwester, kiedy trzeba zawalczyć o miejsce. Wielość atrakcji, jakie czekają na turystów jest naprawdę duża, dlatego aby większość z nich zwiedzić trzeba zatrzymać się tutaj na przynajmniej tydzień.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>