Zabytki w Kątach Rybackich

Podróż okraszona zapoznaniem się z historią wybranego przez nas kurortu zawsze dostarcza nam więcej wrażeń. Przygotowanie się zatem do tego tematu, zwłaszcza pod kątem czasowym, jest więc dobrym pomysłem, który zwiększa wartość naszego urlopu. Nie zapominajmy jednak zaopatrzyć się w dobry plan, który pozwoli nam na wprowadzenie porządku i zapobiegnie chaosowi podczas naszego pobytu. W tym celu idealnie sprawdzi się przewodnik, który noszony zawsze w kieszeni pomoże nam też zaoszczędzić cenny czas.

Kąty Rybackie to niewielka osada w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim. Jej ogromnym atutem jest położenie pomiędzy Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. Dzięki temu zyskujemy nieograniczone możliwości korzystania z atrakcji wodnych, w tym przede wszystkim z wszelkiego rodzaju sportów oraz żeglarstwa. To nie jedyne dobre informacje, jakie czekają na nas w Kątach Rybackich, gdyż organizowanych jest tu wiele imprez, spośród których możemy wybrać te najciekawsze. Dodatkowo cała okolica znajduje się na terenie rezerwatu przyrody, poświęconego ptakom. Zasługą tego faktu jest obecność tutaj największej kolonii kormoranów.

W okolicy znajdziemy też wiele zabytków, spośród których wiele niesie ze sobą niezwykłą wartość historyczną. Należy tu zaznaczyć przede wszystkim obóz koncentracyjny znajdujący się nieopodal, który funkcjonował przez całą II wojnę światową. Znajdują się tu również ruiny barokowego zboru kalwińskiego oraz bursztynowa komnata, którym warto poświęcić kilka chwil uwagi. Nie zapominajmy też o latarni morskiej z roku 1894 oraz XIX wiecznym murowanym wiatraku, które są prawdziwymi ciekawostkami. Jest tu również świątynia rzymskokatolicka z roku 1681, która stanowi prawdziwą gratkę dla znawców tematu.

Baza noclegowa w miejscowości zasługuje na wyróżnienie [], dzięki wyjątkowo klimatycznym warunkom zapewnianym w jej ramach. Ponadto sam nocleg jest niezwykle tani, co ucieszy wszystkich chętnych do wybrania się w te strony. Taka podróż to niezwykła możliwość oderwania się od codzienności i zadbania o nasze samopoczucie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>