Zabawa z historią – niepowtarzalna wizyta w Lesznie

Leszno to ciekawa miejscowość w Wielkopolsce. Zapisała się ona w historii naszego kraju już w XIV wieku, choć to czasy II wojny światowej odcisnęły na niej największe piętno. Miasto znajdowało się wówczas pod okupacją niemiecką, która traktowała je, jako bazę dla przymusowych pracowników żydowskich obozów pracy. Ich pozostałości możemy do dziś obserwować w formie niezmienionej, co jest zasługą konserwatora zabytków. My natomiast zwiedzając to miejsce dokładamy swoją niewielką cegiełkę na jego utrzymanie.

To miasto, w którym baza noclegowa (https://meteor-turystyka.pl/) prężnie funkcjonuję, dostarczając nam komfortowych warunków wypoczynku. Leszno, to duży zbiór hoteli i hosteli, które przeplatają się z pensjonatami, daje to możliwość doboru kwatery, do własnych potrzeb, noclegi tu to na pewno dobra opcja dla każdego. W mieście znajduje się również wiele innych zabytków, takich jak tutejsza synagoga, z obrazem szubienicy z wcześniej wspomnianego obozu, piękny ratusz oraz kilka obiektów sakralnych, zachwycających zdobnictwem. Dodatkowo mamy też okazję do zapoznania się z wystawami w lokalnych muzeach, z których największe wrażenie robi District, poświęcone jest tradycji tej części Wielkopolski, a sam fakt lokalizacji w kamieniczkach z XVIII i XIX wieku, nadaje temu miejscu niecodzienny wydźwięk.

Jak widać Leszno to miasto z przeszłością, historia przeplata się tu na każdym kroku, powodując, że pobyt w tym miejscu staje się dla nas bardzo ciekawy i wartościowy. To jednak nie wszystko, gdyż miasto oferuje wiele atrakcji, które zapewniają godziny świetnej zabawy. W tym miejscu, dobrze jest wspomnieć o takich obiektach, jak Aquapark, Tunel Aerodynamiczny, czy nawet Centrum Nurkowe. Tak spędzony czas, z pewnością należał będzie do intensywnych i pozostawiających w naszej pamięci wiele emocji.

Dla dzieci przygotowano Park Botaniczny w tutejszym nadleśnictwie, o nazwie Karczma Borowa, co jest wspaniałą formą nauki, poprzez zabawę. Organizowane w Lesznie imprezy tematyczne, skupione są na kultywowaniu kultury regionalnej, poprzez prezentowanie jej wielu form, między innymi przysmaków, strojów, czy choćby rękodzieła. Tak zainwestowany czas, nie pójdzie na marne, a my zadowoleni z wyjazdu, dostrzeżemy wiele atutów. To także niezwykle malowniczy zakątek kraju, który jest przez nas często niedoceniany. Będąc w tej okolicy, warto zatem poświęcić odrobinę czasu, na wyczucie urokliwego klimatu tego miejsca.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>