Wyspa Wolin – okolice Pobierowa

Pobierowo jest uważane za jedno z najpiękniejszych polskich miast nad Morzem Bałtyckim i całkiem słusznie. Jest to miasto otoczone ze wszystkich stron zielenią, w samym mieście, wszędzie, gdzie to tylko możliwe znajdują się drzewa, trawy i żywopłoty. Robi to ogromne wrażenie na turystach. Jednakże zbyt wielu atrakcji tam nie ma, sercem tego miasta jest plaża, która tętni życiem od rana aż do zachodu słońca. 

Natomiast okolice Pobierowa są bogate w atrakcje. Jedną z największych jest na pewno wyspa Wolin i Woliński Park Narodowy.Ten park to unikat w skali kraju, znajdują się tam przepiękne wyspy oraz bardzo wysokie klify, najwyższe w całej Polsce. Wyspa dorównuje pięknem takim kurortom jak Majorka czy Kanary. W Polsce wyspa Wolin jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc, znajduje się tu najdłuższe w kraju wybrzeże klifowe, liczące 15 kilometrów pomiędzy Międzyzdrojami a Świdną Kępa. Utworzono tam rezerwat orła bielika oraz żubra. Na wyspie można znaleźć również zabytki architektury. Wśród nich jest cmentarz kurhanowy, który powstał w IX wieku, więc łatwo policzyć, że ma już ponad 1000 lat. Można tam zwiedzić również katedrę świętego Mikołaja, która wykonana została w stylu gotyckim. Największym miastem na wyspie jest Świnoujście położone na dwóch wyspach – Uznam i Wolin. To uzdrowiskowe miasto położone jest na granicy Polski i Niemiec, ponadto jest to jeden z większych polskich portów – to stąd wypływają statki do Skandynawii. Drugie duże miasto na wyspie Wolin to Międzyzdroje – miasto uzdrowiskowe, na którym znajdują się szerokie, piękne plaże oraz wysokie klify. Jedną z tamtejszych atrakcji jest Aleja Gwiazd czyli odciski dłoni polskich reżyserów i aktorów.

Wyspa Wolin to jeden z najpiękniejszych obszarów w Polsce. Będąc na wakacjach w Pobierowie grzechem byłoby nie skorzystać z bliskości takich miejsc jak Woliński Park Narodowy. Miasteczko Pobierowo raczej spisuje się znakomicie jedynie jako miejscowość wypadowa, ponieważ jego jedynym walorem jest fantastyczna plaża i to na niej toczy się życie miasta w wakacje. Brak tam jakiegokolwiek przemysłu, miasto utrzymuje się tylko i wyłącznie z turystyki. Jednak warto się zatrzymać w Pobierowie i zarezerwować tanią kwaterę noclegową, a następnie wyruszyć na zwiedzanie okolicy. Baza noclegowa jest tam bardzo wysoko rozwinięta a jednocześnie ceny są dość niskie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>