Władysławowo – dla miłośników muzealnych eksponatów i nie tylko

Jeśli jesteś zwolennikiem łączenia przyjemnego z pożytecznym, także w kwestii urlopowej. Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz odpocząć z rodziną czy znajomymi, a zarazem zobaczyć coś ciekawego – to letnie noclegi we Władysławowie są idealnym miejscem dla Ciebie. Do południa możesz wylegiwać się na plaży, popołudniu odwiedzać interesujące muzea, a wieczorem oddawać się atrakcjom i wydarzeniom, jakie oferuje miasto. Czy to w formie ciekawej wystawy, eventu okolicznościowego czy wizyty w pełnym atrakcji lunaparku – na pewno nie będziesz się nudzić.

Więcej szczegółów? Oto najciekawsze muzea, jakie może zaoferować swoim gościom Władysławowa:

MUZEUM MOTYLI
Spacerując po łąkach czy lasach nieraz spotykamy barwne motyle. Raz zielone, raz pomarańczowo-czarne, to znów, kiedy indziej biało-niebieskie. Niezależnie od koloru i miejsca ich pojawienia się z reguły wywołują one radość na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jeśli również w Twoim przypadku widok motyli powoduje uśmiech i chciałbyś zobaczyć kilka tysięcy barwnych motyli jednego dnia to odwiedź muzeum motyli znajdujące się na III piętrze wieży widokowej Domu Rybaka. 70 gablot entomologicznych przedstawiających zbiory motyli i owadów z całego świata z pewnością przyprawi Ciebie o tęczowy zawrót głowy. Większość wystawy stanowi świat motyli, jednak przeglądając przedstawione zbiory można się również natknąć na chrząszcze, pająki czy skorpiony, co z pewnością należy do niecodziennych atrakcji.

MUZEUM PRZYRODNICZE NADMORSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO
Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego to jedno z najładniejszych muzeów zlokalizowanych na Pomorzu. Umożliwia ono zwiedzającym zapoznanie się z plastyczną mapą Bałtyku, historią jego rozwoju oraz zróżnicowaną fauną i florą występującą w tym akwenie. Zobaczyć można tu także zbiory starych sprzętów rybackich rolniczych oraz kuchennych, które wraz z fotografiami przybliżają Kaszubskie tradycje.

OCEAN PARK
Ocean Park to forma nowoczesnego muzeum, w którym można spędzić ciekawie czas samemu oraz z całą rodziną. Na obszarze parku znajduje się wiele ekspozycji prezentujących ssaki i ryby żyjące w morskich głębinach z zachowaniem wysokiego poziomu odwzorowania ich naturalnych rozmiarów oraz budowy. Co więcej dla zwiedzających przygotowano również moc atrakcji, z których najciekawsze to interaktywna rozmowa z wielorybem oraz spacer po dnie oceanu.


2 thoughts on “Władysławowo – dla miłośników muzealnych eksponatów i nie tylko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>