Wakacje na Helu

Pewnie wielu z Was ma problem z wyborem miejsca na wakacje. My też ostatnio bardzo długo zastanawialiśmy się jaki kierunek obrać. To zależy od wielu czynników między innymi od tego czy podróżujemy z dziećmi, jakie mamy priorytety i czy chcemy spędzić dużo czasu w podróży i ogólnie w aucie, dojeżdżając do miejsca docelowego. Dla nas najważniejszą sprawą były atrakcje! Decyzja padła na Hel. Dlaczego? Po pierwsze: komunikacja. W okresie letnim Polskie Koleje Państwowe tworzą połączenia na Hel z każdego większego miasta w Polsce. To dobry sposób na to, aby przez chwilę odpocząć od samochodu. Co więcej istnieje wiele krótkodystansowych linii Regio, które mogą transportować nas w najprzeróżniejsze miasta na Pomorzu. Po drugie: baza noclegowa. Znalezienie noclegu w fajnej cenie z fajnymi udogodnieniami to nie lada wyzwanie. Nam na szczęście przyszedł z pomocą internet, na stronie meteor-turystyka.pl odnaleźliśmy idealne noclegi na Helu z widokiem na morze. Cała ulica Wiejska, która reprezentuje ścisłe centrum jest wręcz usłana super kwaterami. Hel i jego oferta noclegowa z pewnością was nie zawiedzie. Znajdują się tutaj zarówno luksusowe apartamenty i hotele jak i kwatery prywatne na studencką kieszeń. Po trzecie: atrakcje. Co można robić na Helu? W pierwszej kolejności należy odwiedzić fokarium. Codziennie o godzinie jedenastej możemy być świadkami niesamowitego show. Mianowicie wówczas odbywa się karmienie fok, w trakcie którego jesteśmy świadkami wielu sztuczek robionych przez foki. Polecamy przybycie do tego miejsca trochę wcześniej, aby stanąć sobie w odpowiednim miejscu, żeby dobrze widzieć. Tłumy bywają ogromne, szczególnie wtedy kiedy pogoda jest lekko pochmurna i uniemożliwia wylegiwanie się na plaży i opalanie.

Innym cudownym miejscem jest cypel. To sam początek naszego kraju. Z tego miejsca rozwija się niezwykle przepiękny widok. Można tutaj wyluzować się w stu procentach. Prowadzi tutaj malownicza ścieżka, po której można także jeździć rowerem lub chodzić z kijkami. Swobodnie można tam także prowadzić wózki z dziećmi. Trzecim miejscem, na które warto zwrócić uwagę jest latarnia morska. Widok z niej zapiera dech w piersiach. Charakterystyczna kosa Mierzei Helskiej z tej wysokiej perspektywy przedstawia się bardzo monumentalnie. Każdy kto będzie w tej okolicy musi zobaczyć powyższe miejsca. Z pewnością nie będzie żałował.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>