Świnoujście – miasto o wielu obliczach

Świnoujście jest jednym z najatrakcyjniejszych miast polskiego wybrzeża. Jest ono położone na północno-zachodnim krańcu Polski. Wyróżniające dla Świnoujścia jest to, że jest to jedyne miasto w Polsce położone na wyspach. To właśnie dlatego jest miastem o wielu obliczach. Poprzez to wyjątkowe położenie miejscowość ma świetne warunki dla rozwoju turystyki. Oprócz atrakcyjności terenu oraz miejsc, do których koniecznie trzeba zajrzeć będąc na miejscu, Świnoujście pod względem bazy noclegowej proponuje różnorodne rozwiązania (np. meteor-turystyka.pl). 

Co zatem warto zobaczyć będąc tutaj? Oprócz oczywistego plażowania i radości płynącej z beztroskiego wypoczywania nad Bałtykiem, warto w Świnoujściu aktywnie spędzić czas. Koniecznym jest zatem wybranie się na Transgraniczną Promenadę Świnoujście – Heringsdorf. Jest to trasa przeznaczona nie tylko dla pieszych ale i dla rowerzystów. Oba krańce promenady są położone wśród zabytkowych willi, które można podziwiać. Na granicy Polsko-Niemieckiej znajduje się specjalna platforma, na której  została zainstalowana metalowa brama, mająca symbolizować wzajemną integracje rejonu. Trudno nie skusić się na spacer i pamiątkowe zdjęcie, które możne świadczyć o przebywaniu na urlopie za granicą. 

Ciekawą atrakcją występującą na polskim wybrzeżu jest latarnia morska. Ta w Świnoujściu została zbudowana w 1857 roku. Zaraz po zakończeniu budowy została ona uznana za najwyższy obiekt na świecie. Została niestety uszkodzona podczas wojny i rozbudowy portu w Świnoujściu. Ostatecznie została odbudowana i udostępniona do zwiedzania dla turystów. W 2007 roku obchodziła swoje 150- te urodziny. 

Kolejnym ciekawym obiektem godnym naszej uwagi jest zabytkowy budynek poczty. Znajduje się on przy ul. Piłsudskiego i został wybudowany w 1878 roku. Najpiękniejszą ozdobą budowli jest balkon wsparty na dwóch kolumnach, który stanowi dekorację całego ceglanego obiektu. 

Jest tu wiele ciekawych i interesujących miejsc. Sami musicie wybrać te, które zainteresują Was najbardziej. Bez wątpienia czas jaki tu spędzicie nie będzie zmarnowany.


2 thoughts on “Świnoujście – miasto o wielu obliczach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>