Stoki narciarskie w Białym Dunajcu

Góry wielu osobom kojarzą się głównie z zimą i śniegiem, co ma swoje podłoże w tym, że znajduje się tam wiele stoków narciarskich, jest to również świetne miejsce do uprawiania innych sportów zimowych. Biały Dunajec jest bardzo atrakcyjnym turystycznie miejscem zarówno do pobytu letniego jak i tego zimowego.

W Białym Dunajcu znajdują się trzy główne stoki narciarskie – są to „U Steni”, „Toko-land” oraz „Sami Swoi”. Są to bogato wyposażone stoki nadające się zarówno dla narciarzy, jak i na przykład snowboardzistów. Każda z tych tras przystosowana jest do zjazdów zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych, a ponadto stok „Toko-land” ma w swojej ofercie szkółkę narciarską. W przypadku braku śniegu stoki te są sztucznie naśnieżane oraz ratrakowane. Nic nie stoi na przeszkodzie zjeżdżaniu na nartach czy desce po zmroku, bo jak wiadomo, gdy dni zimą są krótkie – stoki są oświetlane. Kiedy po całym dniu zjeżdżania będziemy głodni i zmarznięci, skorzystać możemy z gastronomii usytuowanej przy stokach jak i również rozgrzać się przy ognisku. Warto na stok wybrać się grupą zorganizowaną, ponieważ istnieją bardzo atrakcyjne zniżki dla większej grupy osób. Zjazdy może umilać nam muzyka. Wszystkie te stacje narciarskie posiadają kilka stoków o różnych długościach, tak więc każdy na pewno sobie poradzi.

Do udanego zimowego pobytu w górach przyczynia się bogata baza noclegowa Białego Dunajca (zobacz ). Warto pomyśleć o szybszej rezerwacji pokoju, na przykład w apartamentach „Nad Dunajcem”, znajdujących się w sąsiedztwie podhalańskich basenów termalnych. Stąd do Zakopanego mamy około siedmiu kilometrów. Bardzo miłym miejscem są też pokoje gościnne „U Hanki”, od których do wyciągu narciarskiego dzieli nas niecały kilometr. Klienci mogą tutaj liczyć na dodatkowe zniżki na stoku. Bardzo przytulnym miejscem zarówno na urlop zimowy jak i letni będzie „Leśny Dworek”. Każdy pokój jest tutaj połączony z łazienką. Ośrodek ten znajduje się w niewielkiej odległości od Term Podhalańskich jak i również basenów termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej, co może być dobrym sposobem na relaks po całym dniu szaleństwa na stoku. Biały Dunajec jest świetnym miejscem na wypoczynek zarówno dla rodzin, jak i całych grup zorganizowanych. Baza noclegowa w Białym Dunajcu gwarantuje nam dogodne warunki, a wiele atrakcji takich jak stoki narciarskie stwarza niezapomniane wrażenia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>