Rodzinny Park Rozrywki Art Inwazja Owadów w Jantarze

Tegoroczne wakacje spędziliśmy nad morzem w miejscowości Jantar. Ta piękna, niewielka wieś położona jest w województwie pomorskim, między Mikoszewem a Stegną. Osada słynie z bogactwa bursztynu oraz czystych i szerokich plaż. W sezonie letnim jest tu sporo turystów, dlatego my przezornie zarezerwowaliśmy nocleg z dużym wyprzedzeniem. Na stronie serwisu meteor z kwaterami znaleźliśmy świetnie położony domek, dobrze wyposażony, w bardzo korzystnej cenie.

Do Jantaru przyjechaliśmy głównie po to, żeby popływać w morzu i poopalać się na plaży. Jednak jedna z atrakcji przykuła naszą uwagę. Był to Park Rozrywki Art Inwazja Owadów przy ul. Rybackiej, do którego postanowiliśmy wybrać się całą rodziną. To niezwykłe miejsce w całości powstało z materiałów pochodzących z recyklingu i czynne jest tylko w sezonie. Największym zainteresowaniem z naszej strony cieszyły się ogromne figury owadów rozmieszczone wzdłuż trasy zwiedzania. Bardzo interesująca była także wystawa w sali entomologicznej. Zobaczyliśmy tam żywe oraz spreparowane owady z całego świata. Te w formalinie da się dokładnie obejrzeć pod lupą. Natomiast żywe okazy można nawet wziąć do ręki! Dzieciom najbardziej podobały się tory sprawnościowe – Tor Żuka, Tor Spidermana oraz Tunel Skolopendry. Najmłodsze pociechy chętnie bawiły się w piaskownicy ciekawymi zabawkami. Po dawce aktywności wszyscy odpoczęliśmy w kinie, gdzie obejrzeliśmy zabawną animację o owadach. Oryginalną pamiątką może być breloczek, bransoletka lub naszyjnik z prawdziwym owadem zatopionym w żywicy. Wybierać można wśród kolorowych motyli, chrząszczy, biedronek, a nawet skorpionów. Polecamy serdecznie wycieczkę do Rodzinnego Parku Art Inwazja Owadów. Dorośli nie będą się nudzić a dzieci z pewnością będą zachwycone!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>