Podróżując po Małopolsce – Korbielów

Korbielów należy do jednych z najbardziej malowniczo położonych miejscowości. Należy on do województwa śląskiego i powiatu żywieckiego. Atrakcją, z której warto skorzystać jest z pewnością kolej krzesełkowa Baba. Jest ona położona w dolnych partiach masywu Pilsko. Na sam szczyt stoku może się dostać około 1200 osób w ciągu jednej godziny. Kolejną ciekawą atrakcją jest Snowpark Pilsko. Oferuje on przede wszystkim: dwa duże boxy oraz cztery rury o różnej konfiguracji, big air oraz trzy funboxy.

Pozostając na dłużej w Korbielowie warto skorzystać z oferty noclegowej (zobacz:noclegi Korbielów – cały spis) – na przykład ->Domu Wczasowego Lidia. Obiekt ten jest usytuowany w Korbielowie przy ulicy Beskidzkiej 113. Właściciele oferują nam pokoje 2, 3 i 4-osobowe. W całym budynku jest 45 miejsc noclegowych, a ceny za dobę plasują się od 30 do 35 złotych w zależności od długości naszego pobytu. Cały obiekt jest wyposażony w TV, łazienkę, parking, miejsce na grilla, plac zabaw, czajnik a także stały dostęp do sieci WiFi. Większość pokoi posiada balkony, z których rozpościera się cudowny widok na góry. Jak zostaniemy tam na jedną noc, już nigdy nie będziemy chcieli wracać. Najbliższy wyciąg znajduje się zaledwie 150 metrów od Domu Wczasowego Lidia. Parking samochodowy jest położony na terenie posesji. Obok Domu Wczasowego Lidia płynie strumyk, którego szum sprawia, że czujemy magiczny klimat tego miejsca. Obiekt posiada klimatyczną altankę, gdzie można miło spędzić czas. Istnieje możliwość zamówienia posiłków. Śniadanie kosztuje około 15 złotych natomiast obiadokolacja wynosi jedynie 25 złotych. Ceny w tym obiekcie są stosunkowo niskie w porównaniu z innymi. Jest to oferta skierowana dla wszystkich, a nie tylko dla tych z dużą zasobnością portfela.

Odpoczywając w Korbielowie warto wybrać się do pobliskiego Żywca, gdzie możemy zwiedzić Browar Rzemieślniczy, co połączone jest z degustacją piwa. Można tam też skorzystać z usług restauracji, w której można zjeść wspaniałą golonkę w piwie i nie tylko. W menu tej restauracji znajdziemy także potrawy z naturalnych i świeżych produktów, pasujących do piwa.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>