Plan działania na urlopie – kierunek Bałtyk

Generalnie można podzielić na dwie grupy – tych, co raczej preferują morze i drugich, którzy wolą góry. Oczywiście nie oznacza to, że jak ktoś lubi góry, to już nie lubi morza – po prostu jeśli ma wybrać, gdzie spędzi swój ciężko zapracowany urlop to woli wyjechać w góry. Problem pojawia się, jeśli w rodzinie staną naprzeciwko siebie miłośnik morza ze zwolennikiem gór. Najczęstszym argumentem tych, którzy wolą wyżyny jest to, że nad morzem nie ma zupełnie co robić. Jakie argumenty przytoczyć, aby pokazać, że tak wcale nie jest?

Sporty wodne

Przede wszystkim wypad nad morze to nie tylko idealne miejsce do kąpieli. W większości miejscowości nadmorskich możemy zapisać się na kurs windsurfingu. Warto również spróbować swoich sił w żeglarstwie. Co więcej warto także spróbować kitesurfingu oraz jazdy na nartach wodnych. Miłośników adrenaliny z pewnością także zaciekawi opcja połowu ryb z rybakami.

Rejsy

Następnie – będąc nad morzem oczywiście możemy w nie wypłynąć. Mowa tutaj nie tylko o zwykłych rejsach „spacerowych”, które trwają zazwyczaj około godziny i umożliwiają np. zobaczenie zachodu słońca oraz usłyszenie dźwięku, jaki wydają uderzające o burtę fale. Warto przede wszystkim wybrać się na dalszą wycieczkę np. na jakąś wyspę, czy do innego kraju nawet.

Zabytki

Oczywiście nie można zapominać, że rejon nadmorski jest szczególnie bogaty we wszystkie zabytki. Tu przecież dawniej królowała Hanza, rozwijał się handel, przewożono wartościowe towary. Ponadto chętnie osiedlali się w tych rejonach Słowianie. W wielu miejscowościach nadmorskich możemy spotkać rekonstrukcje słowiańskich grodów. Często odbywają się tam jarmarki i festyny, podczas których przewidzianych jest wiele atrakcji, jak np. nauka strzelania z łuku, rekonstrukcje bitew itp. Ponadto rejon nadmorski to obszar intensywnych działań wojennych, szczególnie w trakcie II wojny światowej – należało by zapoznać się z pozostałościami tamtych czasów, znajdującymi się w naszej okolicy.

Przyroda i zdrowie

Na koniec należy dodać, że region nadmorski słynie ze swoich klifów, charakterystycznych lasów, latarni morskich poukrywanych gdzieś na brzegu oraz tego, że znajdują się tu legowiska wielu ptaków. Warto popodziwiać te cuda natury podczas spaceru czy jazdy rowerem. Warto także dodać, że powietrze morskie jest bardzo zdrowe!

Nocleg dla każdego

Propozycja noclegowa nad morzem jest naprawdę dobrze rozwinięta – każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Po rzuceniu hasła „noclegi morze” w przeglądarkę z pewnością mamy wiele odpowiedzi. Na całym wybrzeżu mamy możliwość wyboru czy to hotelu, pensjonatu lub też domku, miejsca na campingu lub namiotu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>