Nowa pasja – wędkowanie w Zaniemyślu

Odkąd obudziła się w nas ogromna pasja do wędkowania, staramy się szukać niebanalnych miejscowości, aby doskonalić się w łowieniu. Informacje internetowe pomogły nam w wyborze Jeziora Raczyńskiego na cel swojej wyprawy, zamówiliśmy noclegi w pobliskim Zaniemyślu, spakowaliśmy wędki, robaki, proteinowe kulki, sztuczne przynęty czyli wszystkie potrzebne nam akcesoria.

Jezioro Raczyńskie to niezwykle ciekawy zbiornik wodny ze względu na to, że na środku jeziora znajduje się 3-hektarowa Wyspa Edwarda. Niestety nie mogliśmy jej obejrzeć z bliska, ponieważ w tym momencie prowadzone są prace konserwujące stojący tam dworek. Po szybkim obejrzeniu terenu oraz wsi zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie łowienia.

Jak wiadomo, najpierw musieliśmy uiścić opłatę za możliwość wędkowania (10zł). Można tego dokonać w lokalnej siedzibie PZW, która znajduje się naprzeciwko małego kościoła we wsi. W momencie, kiedy punkt nie funkcjonuje można udać się do Pani Marii Góry na ulicę Działkową 6. O godzinie 5 rano było zupełnie pusto. Pogoda była piękna, ptactwo urządziło nam mały koncert podczas kontemplacji z wędką w rękach. Początkowo byliśmy załamani, ponieważ ryby w ogóle nie zwracały na nas uwagi. Później zaś, po zmianie sposobu łowienia na spinning (używanie sztucznej przynęty za pomocą wędki i kołowrotka, imitujące ruchy chorych lub przestraszonych rybek). Podpatrzyliśmy, że tak właśnie łowią koledzy obok. Wyjaśnili nam, że jest to jezioro sandaczowe i inny sposób łowienia nie wchodzi w grę. Wówczas udało nam się złowić okazy lina, leszcza, sandacza (70cm!), karasia. Zabrane ze sobą kulki proteinowe przydały się, ponieważ złowiliśmy 4-kilogramowego karpia.

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę wybierając się na rybki w okolice Zaniemyśla? Od strony wsi jest słaby dostęp z brzegu a wiele pomostów tam funkcjonujących należy do prywatnych właścicieli. Pamiętajcie jednak, że dla chcącego nic trudnego.


One thought on “Nowa pasja – wędkowanie w Zaniemyślu

  1. Kilka lat temu miałam przyjemność zwiedzać dworek, chętnie bym go zobaczyła po pracach konserwacyjnych. Orientuje się ktoś czy można go już ponownie zwiedzać ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>