Muzeum Bursztynowej Komnaty w Stegnie

Wybierając się na urlop wakacyjny, warto rozważyć malowniczą wieś w północnej Polsce, jaką jest Stegna. Położona w województwie pomorskim i nad Zatoką Gdańską. Cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów i rybaków. Największą atrakcją Stegny jest oczywiście piękna, piaszczysta plaża z małą przystanią dla okolicznych rybaków. Znajduje się tu duże kąpielisko z czystą wodą, które jest idealne do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Droga do plaży wiedzie przez piękny i gęsty las, który zaprasza turystów do wszelkiego rodzaju spacerów oraz podziwiania tutejszej przyrody. Jest również bardzo ceniona ze względu na dużą ilość jodu oraz za miejscowość o największym nasłonecznieniu. Oprócz plaży podziwiać możemy również zabytkowy kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, który pochodzi z XVII wieku. Jest tutaj zabytkowy dzwon, który jest jego największą atrakcją, ponieważ liczy sobie prawie 400 lat. Na dzwonie znajdziemy napis, który w tłumaczeniu z łaciny oznacza „Panie, daj pokój naszym czasom”. Będąc w Stegnie nie możemy także zapomnieć o „Muzeum Bursztynowej Komnaty”, w którym możemy podziwiać eksponaty brył tego kruszywa. Zwiedzający mogą w nim zobaczyć kolekcję z zatopionymi w środku różnymi owadami, poznać historię przetwarzania się żywicy oraz nauczyć się go rozpoznawać.

Jeśli chodzi o bazę noclegową Stegny to jest ona ciekawie rozbudowana. Oprócz udogodnień związanych z tym miejscem, mamy tu też noclegi, które Stegna kieruje do wszystkich swoich gości. Miejscem godnym polecenia jest „Baltic Park”. Jest to apartament przeznaczony dla pięciu osób. Znajduje się w nim część wypoczynkowa z telewizorem, stołem oraz suszarką na ubrania. Do dyspozycji gości jest również aneks kuchenny z kuchenką mikrofalową, czajnikiem elektrycznym, płytą kuchenną oraz lodówką, a także wygodna łazienka z kabiną prysznicową, suszarką do włosów oraz kompletem ręczników. Jest też duża szafa i garderoba. Obiekt zapewnia również zestaw pościeli, posiada nowoczesną klimatyzację oraz ogrzewanie. Przed budynkiem znajduje się umeblowany taras-ogród, w którym możemy zrobić grilla. Plusem tego miejsca dla wielu osób jest zdecydowanie przystosowanie w pełni dla osób niepełnosprawnych, ponieważ znajduje się tu winda i nie tylko oraz akceptacja zwierząt domowych bez żadnych dodatkowych opłat. Okolica jest zielona i zachęca do aktywnego wypoczynku z rodziną.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>