Mielno – nie tylko morska przystań

Mielno – dość spora wieś nad Morzem Bałtyckim zachwyca nie tylko swoim urokiem, ale również wieloma atrakcjami. Ta niezwykła miejscowość, która uważana jest za najlepszą destynację na letnie podróże i wakacje. Cieszy się ono sporym powodzeniem nie tylko ze przez atrakcyjne widoki, ale także ze względu na promocyjne noclegi w regionie. Miasto oferuje wiele wspaniałych i tanich hoteli. Mielno to również wspaniałe restauracje, knajpy oraz smażalnie ryb, które kuszą pysznymi potrawami z owocami morza w roli głównej i rozsądnymi cenami jak na miejscowość turystyczną.

Wspominając o tej wsi nie można zapomnieć o niezwykle urokliwym Jeziorze Jamno, które stanowi słodkowodną alternatywę dla Bałtyku. Jest to źródło niesamowitej zabawy, szczególnie dla dzieci, ale również dla dorosłych. W najgłębszym miejscu wynosi 3, 9 metra, a wpadają do niego dwie rzeki : Dzierżęcinka oraz Uniesta. Zbiornik jest połączony z Bałtykiem za pomocą kanału Jamieński Nurt. Znajdziemy tam wiele ciekawych gatunków ryb, takich jak : szczupak, lin karaś, sandacz, węgorz europejski. Miejsce to stanowi prawdziwą gratkę dla zapalonych wędkarzy, a także amatorów. Jednak nie jest przeznaczone tylko dla nich – wielbiciele sportów wodnych oraz rejsów znajdą tam coś dla siebie. Przy jeziorze znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego: łodzi wiosłowych, rowerów wodnych oraz motorówek. W ofercie znajduje się przejazd motorówką,co skusi wielbicieli adrenaliny i szybkiej jazdy. Do dyspozycji turystów i lokalnych mieszkańców oddany jest statek „Mila”, który służy do rejsów wycieczkowych. Dostępny codziennie, wystarczy kupić bilet, aby cieszyć się wspaniałymi widokami ze środka jeziora. Przy zbiorniku znajduje się przystań dla jachtów, gdzie można wynająć jeden z nich i cieszyć się wspólnym wypadem z rodziną. Jezioro to przede wszystkim miejsce na kąpiele dla dzieci i dla dorosłych, a to wszystko pod czujnym okiem ratowników. Miejsce jest całkowicie bezpieczne, rzadko występują kradzieże oraz akty wandalizmu. Mielno to miejscowość, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze wakacji, nie tylko ze względu na piękne widoki i świeże powietrze, ale również ze względu na przystępne i okazyjne ceny.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>