Miejscowe atrakcje w Bukowinie Tatrzańskiej

Jeśli kochasz góry, białe szaleństwo, a przy okazji dysponujesz kilkoma wolnymi dniami to z pewnością spodoba Ci się oferta jaką stwarza przed turystami Podhale! Jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości w tym regionie jest Bukowina Tatrzańska. Ta niewielka, lecz niezwykle urokliwa wioska często nazywana bywa również rajem dla narciarzy. Jej niesłabnąca popularność sprawiła, iż z roku na rok powstaje na jej terenie coraz to więcej letnich i zimowych obiektów noclegowych, które wychodzą naprzeciw potrzebom i wymaganiom przybyłych tu urlopowiczów.

Co z pewnością warte jest podkreślenia to fakt, iż Bukowina Tatrzańska tętni życiem przez praktycznie cały rok. Zimą prym wiodą tu szeroko promowane sporty, z kolei w trakcie pozostałych miesięcy miejscowość oblężona jest przez rzesze turystów przybywających tu, by udać się na długie piesze wycieczki, po jakże malowniczych górskich terenach. Co ciekawe Bukowina Tatrzańska stanowi jedną z najwyżej zlokalizowanych wsi na terenie Polski, rozciąga się ona bowiem na wysokości dochodzącej aż do 1000 m n.p.m., a jej historia sięga XVII wieku. Miejscowość ta rozpościera się na grzbietach Bukowińskiego Pogórza, które zwane są także wierchami. Panujące tu warunki są wręcz idealne, by oddać się tu zimowemu szaleństwu, a w głównej mierze narciarstwu. Turyści skuszeni ofertami sieci wyciągów narciarskich, stoków, narciarskiej skoczni oraz szerokiej bazy noclegowej przybywają tu tłumnie. Do dyspozycji jest tu także jedyna w swoim rodzaju znakomita regionalna kuchnia oferująca typowe dania góralskie. Dla osób, które zapragną z kolei harmonii i chwili spokoju poleca się udanie do kościoła parafialnego Najświętszego Serca Jezusowego. Po godzinach spędzonych na stoku każdemu przyda się chwila odpoczynku. Do dyspozycji zwiedzających jest tu chociażby Dom Ludowy. Trzeba podkreślić, iż jest to najstarszy drewniany budynek na terenie całej Polski. Na jego terenie funkcjonuje Szkoła Ginących Zawodów. Jest to jedyna w swoim rodzaju placówka. Jej nadrzędnym celem jest ochrona coraz bardziej zapominanych rzemiosł góralskich. Nie należy w tym miejscu także zapomnieć o cieszących się ogromną popularnością Termach Bukovina. Jest to potężny kompleks basenów termalnych oraz saun. Jest to miejsce idealne nie tylko dla przybywających tu grup znajomych, ale także dla rodzin z dziećmi. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż Bukowina Tatrzańska jest także wprost idealną baza wypadową w Tatry Wysokie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>