Międzyzdroje – plaże, gwiazdy i relaks

Urlop w Międzyzdrojach będzie z całą pewnością stanowił olbrzymią przyjemność dla każdego, kto ceni sobie efektowne i wyjątkowe chwile spędzone na wypoczynku. Kurort ten kojarzy się z festiwalem gwiazd, który jest tu organizowany każdego roku w lipcu. Wtedy miejscowość jest najbardziej zatłoczona i trudno znaleźć większy fragment wolnej przestrzeni, ale także tylko w tym czasie spotkać tu można wielu sławnych i znanych ludzi. Z tego właśnie powodu wczasy w gminie Międzyzdroje (noclegi – www) są bardzo atrakcyjną opcją dla wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku i relaksu na wybrzeżu.

To przepiękne miasto usytuowane w północno-zachodniej w Polsce, położone jest na wyspie Wolin nad Morzem Bałtyckim. Należy do najbardziej popularnych kąpielisk w całym kraju. Trudno wyobrazić sobie bardziej atrakcyjne miejsce do letniego wypoczynku, gdyż są tu chyba najpiękniejsze piaszczyste plaże. Dodatkowym atutem jest fakt, że na terenie miejscowości znajduje się Woliński Park Narodowy, gdzie można przejść się i przespacerować przepięknymi szlakami turystycznymi pośród wspaniałej przyrody. Po drodze można spotkać atrakcje turystyczne, jak na przykład Zagrodę Pokazową Żubrów czy Jezioro Turkusowe, które słynie z przepięknej, wyjątkowej barwy. Jest ono położone we wsi o nazwie Wapnica.

Lustro wody stanowi błękitną taflę, która budzi olbrzymi podziw wśród osób odwiedzających to urocze miejsce. Występuje tu tak zwane zjawisko krasowe, które jest spowodowane podłożem kredowym. W pobliżu jeziora rośnie okazały pomnik przyrody – czterystu letni dąb. Przybywając tu na wakacje, koniecznie trzeba odwiedzić Promenadę Gwiazd, na której każdego roku odciskają dłonie sławne osoby zasłużone dla świata kultury i sztuki. Zrobili to między innymi: Bogusław Linda, Janusz Gajos, Krzysztof Piesiewicz – bardzo sławny scenarzysta czy też wybitny kompozytor Zbigniew Preisner. Sław można spotkać tu wiele, co dodaje pikanterii urlopowi w tym miejscu. Dobrze jest też odwiedzić Gabinet Figur Woskowych, gdzie zostały skopiowane sylwetki sławnych osób. Można tam zrobić sobie zdjęcie i być może ktoś uwierzy, że naprawdę spotkaliśmy jakąś słynna postać. Biorąc pod uwagę zarówno klimat Międzyzdrojów, które przylegają do Morza Bałtyckiego, jak też fakt, iż jest tu dużo zieleni, która podlega szczególnej ochronie prawnej, trudno wyobrazić sobie atrakcyjniejsze miejsce na spędzenie wakacji.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>