Lwówek Śląski – miejsce na wakacje z bogatą tradycją

Miejscem o wieloletniej historii oraz ciekawych zabytkach jest miasto położone na terenie Dolnego Śląska o nazwie Lwówek Śląski. Jest on co roku odwiedzany jest przez tysiące turystów, pragnących odwiedzić wszystkie piękne miejsca oraz skorzystać z wydarzeń kulturowych, organizowanych na terenie miasta. Goście często w celu znalezienia odpowiedniego miejsca na pobyt noclegowy, korzystają z internetowej bazy, mając tam do wyboru wiele obiektów, które różnią się zarówno ceną jak i komfortem.

Osoby lubiące uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych z dziećmi, mają okazję wziąć udział w corocznie organizowanym Festynie Letnim, który zazwyczaj ma miejsce w lipcu. Podczas tego wydarzenia odbywają się koncerty znanych artystów, które przyciągają zarówno mieszkańców Lwówka Śląskiego, jak i miast okolicznych oraz turystów, zatrzymujących się tutaj na wakacje i błogi wypoczynek. W czasie tego festynu funkcjonuje także wesołe miasteczko, które jest świetnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Sieć plenerowych lokali gastronomicznych sprawia, że osoby uczestniczące w tym wydarzeniu mają okazję spożyć znaczny posiłek, a przy okazji spróbować regionalnych specjałów. Festyn promuje miasto. Co roku organizowane są również loterie, podczas których osoby biorące udział mają szanse wygrać cenne narody, takie jak komputery, rowery czy tablety. Dochód z loterii przekazywany jest na cele charytatywne. Festyn ten trwa zazwyczaj trzy dni. W tym czasie organizowane są również zajęcia gimnastyczne, które mają na celu zaktywizowanie całego społeczeństwa. Zajęcia prowadzone są z podziałem na grupy męskie i żeńskie. Dla mężczyzn przygotowano treningi siłowe, dla kobiet ćwiczenia fitness oraz wysmuklające mięśnie. Cieszą się one ogromną popularnością wśród mieszkańców.

Osoby, które szukają sposobu spędzenia wolnego czasu w aktywny sposób poza festynem mogą udać się na liczne szlaki turystyczne rowerowe i piesze, które przebiegają na terenie miasta. Jednym z ciekawszych szlaków jest trasa przeznaczona dla osób uprawiających nordic walking. Odpowiednio przygotowana powierzchnia do tego typu aktywności sprawia, że można zobaczyć na co dzień wiele osób ćwiczących w ten sposób. Jedną z dłuższych tras, ale cieszących się dużym zainteresowaniem jest trasa rowerowa oznaczona kolorem czerwonym. Liczy ona aż 93 kilometry.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>