Giżycko i noclegi na jachtach

Mimo że Polska nie narzeka na brak naturalnych atrakcji – morza i gór – nie brakuje tu także osób, które jeżdżą tam rzadko lub wręcz w ogóle, swoje wakacje spędzając na Mazurach. A wybór jest całkiem spory, bo praktycznie cała północna Polska to pas szerokich i bogatych w zbiorniki wodne pojezierzy, z których najbardziej znane to oczywiście Pojezierze Mazurskie. Na jego obszarze z kolei za swoiste centrum żeglarstwa uchodzą dwa ośrodki: Mikołajki oraz nieco większe Giżycko.

Stolica żeglarstwa

Mazury są jedną z najpiękniejszych krain nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. W ostatnim plebiscycie na nowe siedem cudów Starego Kontynentu zajęły piąte miejsce, dzięki czemu stały się znane w Europie, a branża turystyczna zanotowała duży wzrost gości zza granicy. Decydują się oni najczęściej na noclegi w Giżycku ze względu na położenie miasta w centralnej części regionu oraz znajdujące się tam liczne atrakcje kierowane zarówno do żeglarzy, jak i osób, które cenią sobie wypoczynek na lądzie. Wśród tych ostatnich nie brakuje na przykład miłośników plażowania, spacerów, jazdy na rowerze (w okolicy jest kilka ścieżek rowerowych) czy nawet konno. Ponadto w Giżycku organizowane są liczne imprezy kulturowe, koncerty, występy kabaretów, festyny uliczne oraz wieczory taneczne, w których udział biorą osoby w każdym wieku. Nic więc dziwnego, że w wielu turystycznych przewodnikach miejscowość ta jest często nazywana wakacyjną stolicą Mazur, co podkreślają nie tylko statystyki związane z odwiedzinami turystów, ale i sama rola administracyjna i społeczna Giżycka.

Niebanalne noclegi

Mówiąc o tej miejscowości trzeba jednak zwrócić uwagę na jeden szczególny aspekt, który ją wyróżnia. W zasadzie baza noclegowa Giżycka nie różni się od tej spotykanej w innych okolicznych miastach czy nawet większych wsiach. Są tu hotele, pensjonaty, domy z kwaterami prywatnymi, domki letniskowe, ośrodki wypoczynkowe. Warto jednak wspomnieć, że to właśnie tutaj rozwinęła się moda na jeszcze jeden typ noclegu – na jachcie. Prostota tego rozwiązania polega na tym, że wakacje na Mazurach można spędzić całkowicie na wodzie – żeglując, jedząc na łodziach oraz tam nocując. Dzięki możliwości wynajęcia kajut, nie trzeba każdorazowo schodzić na ląd, a dodatkowo taki nocleg jest sam w sobie bardzo ciekawą turystyczną atrakcją.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>