Cud natury w Augustowie

Augustów to przepiękne miasto, które otoczone jest dziewięcioma jeziorami i rozległą Puszczą Augustowską. Dzięki nietypowej i atrakcyjnej lokalizacji stał się on jednym z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych w Polsce. Oprócz cudownych widoków, czystej wody jezior, i zapachu kwiatów miasto zyskało sympatię turystów zarówno z Polski jak i zagranicy, dzięki szerokiej bazie turystycznej. Augustów uważane jest za najmilsze miasto Polski. W tym roku walczy o tytuł Cudu Polski w prestiżowym konkursie „7 Nowych Cudów Polski”. Ze względu na wielość atrakcji, bardzo dobrze rozwiniętą sieć turystyczną w mieście, czystość oraz atrakcyjnej, otaczającej go natury ma bardzo duże szansę na wgraną.

Jeśli chodzi o przeciętne ceny pobytu w Augustowie to jest to około 80 zł za osobę, a więc mimo tak dużej popularności koszty zakwaterowania utrzymują się w granicach rozsądku. Oczywiście można znaleźć okazje za dużo niższe pieniądze i równocześnie w drugą stronę, hotele czerto i pięciogwiazdkowe z o wiele wyższą ceną pobytu. Ta miejscowość jest idealnym pomysłem na pobyt rodzinny. Prawie każdy ośrodek przystosowany jest i wyposażony w niezbędne dla dzieci przedmioty, a także bary i restauracje w pobliżu jezior. Kuchnia jaką znaleźć można w lokalach gastronomicznych jest przeróżna poczynając od polskiej a kończąc na greckiej. Tutaj wszystkie smaki świata się spotykają, czyniąc Augustów centralnym punktem gastronomicznym gdzie spróbować można nieznanych dotąd potraw. Jeśli chodzi o atrakcje to i tutaj ich nie brakuje. Dzięki otaczającym wodom miasto zyskało wielu fanów sportów wodnych takich jak : narty wodne, kajaki, żeglarstwo, gondole i katamarany, windsurfing czy rejsy statkiem. Cieszącym się zainteresowaniem sportem wakacyjnym jest również ostatnimi czasy golf z dużym polem oraz profesjonalnym podejściem do klientów, gdzie można nauczyć się grać, podszkolić lub zmierzyć się w turnieju z zawodowcem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>