Ciekawe miejsca w Zakopanem

Co roku wielu Polaków staje przed trudnym wyborem idealnego miejsca na odpoczynek. Bardzo często wybieranym miejscem jest Zakopane.

Miasto to położone jest na terenie województwa małopolskiego. Od wielu lat pełni ono funkcję turystyczno-rekreacyjną. Mnogość występujących tutaj zabytków, pięknych krajobrazów oraz ciekawych miejsc, przyciąga co roku tysiące turystów. Aby ułatwić poszukiwanie odpowiedniego miejsca noclegowego stworzono tutaj katalog dotyczący zakopiańskiej bazy noclegowej (Zakopane noclegi ➪ wykaz). Jest to zestawienie ofert wszystkich funkcjonujących tutaj hoteli, pensjonatów oraz domków gościnnych.

Zakopane to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu z rodziną. Znajdziemy tutaj wiele obiektów takich jak muzea czy skanseny. Jednym z najpopularniejszych miejsc tego typu jest Muzeum Tatrzańskie imienia dra Tytusa Chałubińskiego. Jest to najstarsze muzeum o charakterze regionalnym w Polsce. Możemy zobaczyć tutaj wiele ciekawych ekspozycji. Zaczynając od skał i minerałów występujących na tym terenie, a kończąc na niesamowitych dziełach sztuki, które zostały stworzone przez tutejszych mieszkańców. Bardzo ciekawym miejscem jest skansen szałasów pasterskich na polanie w Podokólne. Odwiedzając to miejsce możemy poznać ogromną część tradycji oraz kultury tego regionu, która od wielu lat zachwyca wszystkich turystów. Przepiękne szałasy pochodzą z dziewiętnastego wieku. Ogromną popularnością wśród turystów cieszy się Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zostało ono założone w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Co roku miejsce to odwiedzane jest przez setki turystów. Możemy podziwiać tutaj makietę prezentującą Tatry. Została ona wykonana przez mieszkańców. Projekt ten zachwyca niezwykłą dokładnością. Muzeum to prowadzi także działalność dydaktyczną. Odbywa się tutaj wiele zajęć, które prowadzone są w różnych grupach wiekowych. Treści wykładów i prelekcji są ściśle związane z tym regionem Polski oraz jego historią. Unikatowym miejscem jest Muzeum Walki i Męczeństwa ,,Palace”. Powołanie tego obiektu ma na celu upamiętnienie wszystkich osób poległych w trakcie drugiej wojny światowej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>