Ciechocinek miejscem wspomnień

W Ciechocinku znajdziemy wiele miejsc, w których są obiekty wiekowe, zabytkowe, historyczne. Każde z nich pozwala nam o pewnych rzeczach sobie przypomnieć, dlatego można je nazwać miejscami wspomnień – o innym takim miejscu, w którym historia przeplata się z nowoczesnością pisaliśmy ostatnio.

Do takich historycznych obiektów zaliczymy na przykład cerkiew prawosławną pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Cerkiew ta pochodzi z roku 1894. Wyróżnia się na tle okolicznej architektury nie tylko materiałem, z którego została wykonana, a jest nim drewno, ale także kolorystyką. Przeważają kolory takie jak jasny niebieski oraz żółty i brązowy. Tak kolorowych budynków w Ciechocinku nie ma zbyt wielu, więc na pewno ten zwróci naszą uwagę.

Dochodząc do skrzyżowania dwóch ulic – Piekarskiej i Broniewskiego, prawdopodobnie przypomnimy sobie czasy II wojny światowej. Nawet jeśli sami jej nie pamiętamy, to wiele o niej wiemy z różnego rodzaju źródeł. W pobliżu wspomnianego skrzyżowania znajduje się niewielka, niezbyt rzucająca się w oczy tablica. Umieszczono ją na ścianie budynku. Tablica informuje, że w miejscu tym zginęło wiele osób w czasie II wojny światowej. Pod tablicą na chodniku możemy często zauważyć palące się znicze. Oznacza to, że mieszkańcy Ciechocinka nie zapomnieli o tych, którzy walczyli i ginęli za naszą ojczyznę.

Jeśli będziemy w tej miejscowości w sezonie wiosenno-letnim to zapewne będzie w tym czasie odbywać się jakieś wydarzenie artystyczne. Wiele tego typu wydarzeń organizowanych jest przy muszli koncertowej, która znajduje się w Parku Zdrojowym w Ciechocinku. Muszla koncertowa nie jest obiektem zbudowanym w roku 1909.

Wszyscy, którzy planują przyjazd do Ciechocinka, powinni wcześniej zapoznać się z ilością atrakcji turystycznych i ciekawych miejsc jakie można tu zobaczyć. Pomoże to w zaplanowaniu zwiedzania miejscowości i jej atrakcji. Noclegi w Ciechocinku to jednak naprawdę świetna oferta, a wszystko za sprawą tego, że znajduje się tutaj dobrze zorganizowana baza noclegowa. Głównie z wypoczynku tutaj zadowoleni będą kuracjusze, którzy wybierają się tu do sanatorium. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby przyjechał tu każdy, kto tylko ma na to ochotę i chce poznać miejscowość.


4 thoughts on “Ciechocinek miejscem wspomnień

  1. Jak dla mnie Ciechocinek to takie miejsce, żeby odetchnąć, zastopować, zrelaksować się. Miałam tam nocleg na kilka dni w okresie letnich wakacji i było naprawdę kojąco :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>