Chłapowo – wyjątkowe krajobrazy

Co roku na wyjazd nad Morze Bałtyckie decyduje się wiele rodzin. To nic dziwnego, bowiem polskie kurorty przyciągają nie tylko dostępem do morza, ale również pięknymi plażami, które są szerokie i piaszczyste, a także innymi okolicznościami przyrody, dzięki którym można spędzić czas wśród pięknych krajobrazów. W wielu nadmorskich miejscowościach, jak na przykład w Chłapowie, nie brakuje też innych atrakcji, dzięki którym wakacyjny urlop nad morzem staje się niezapomniany. Łatwo zauważyć, że Chłapowo jest miejscem, w którym na turystów czeka mnóstwo różnorodnych atrakcji. Również baza noclegowa tego miejsca jest duża i pozawala wczasowiczom na zatrzymanie się w ośrodku wczasowym, domku letniskowym, pensjonacie, apartamencie, czy w prywatnym, pokoju wynajmowanym przez mieszkańców Chłapowa.

Atrakcje Chłapowa i okolic

Plaża, na której można się opalać będąc w Chłapowie wyróżnia się tym, że jej piasek jest wyjątkowo jasny, prawie biały, ponadto jest ona usytuowana u stóp wysokiego i stromego klifu. Trudno więc się dziwić, że w sezonie letnim plaża jest pełna turystów, którzy kąpią się w morzu, czy grają w piłkę. Nierzadkim widokiem jest również banan wypływający na wody morskie z pasażerami w każdym wieku – to rozrywka, która od lat nie traci na popularności. Osoby lubiące ciekawe przeżycia, podczas pobytu w Chłapowie powinny skorzystać z możliwości przelecenia się paralotnią. To jedno z nielicznych miejsc, w których wysoki klif pozwala na bardzo dobry start. Chłapowo i okolice robią wrażenie z każdej perspektywy. Wczasowicze, którzy poza plażowaniem cenią sobie możliwość wyciszenia się w pięknych okolicznościach przyrody powinny wybrać się do Wąwozu Chłapowskiego. Cisza, spokój i nienaruszona przyroda sprawiają, że można się odprężyć. W wąwozie można odpocząć na jednej z licznych ławek; jest także przygotowane miejsce, w którym można rozpalić ognisko. Jak widać można tam spędzić czas na różne sposoby.

Podczas pobytu w Chłapowie warto wybrać się na pieszą wycieczkę do oddalonego o kilka kilometrów Rozewia, gdzie znajduje się latarnia morska. Mierzy ona 33 m i jest udostępniona do zwiedzania – chętnie robią to wczasowicze przebywający w okolicznych miejscowościach. Widok z góry pozwala zobaczyć morze, Rozewie i malowniczą okolicę tej niedużej miejscowości.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>