Atrakcje Węgierskiej Górki

Każdy z nas chce czasem oderwać się od codzienności, przeżyć coś, co pozwoli mu na chwilę zapomnieć o tych wszystkich troskach i smutach, z jakimi musi się mierzyć każdego dnia. Wielu ludzi wyjeżdża w tym celu coraz dalej, do miejsc niesłychanie drogich lub egzotycznych w nadziei, że właśnie tam zaznają uczucia spokoju, którego tak pragną. Jakże niepotrzebne stanie się takie postępowanie, gdy poznamy atrakcje, jakie ma dla nas Węgierska Górka i zaznajomimy się z bazą noclegową, jaką oferuje.

Już szesnastego sierpnia będziemy mieli okazję poznać smak prawdziwej sportowej rywalizacji, biorąc udział w Amatorskim Turnieju Siatki Plażowej, organizowanym przez Wójta Gminy oraz Ośrodek Promocji Gminy. W rozgrywkach biorą udział dwuosobowe drużyny, nic więc nie stoi na przeszkodzie, by zaprosić do zabawy przyjaciół i rodzinę. Doskonała atmosfera gwarantowana. Dla osób szczególnie ceniących przeżycia duchowe dwudziestego trzeciego lipca (sobota) zostanie zorganizowana Uroczystość ku czci Matki Boskiej Anielskiej i św. Andrzeja Boboli. W programie przewidziano modlitwę, mszę świętą oraz piknik górski, który doskonale pokazuje, iż religia nie kończy się na uczestnictwie w nabożeństwach i odmawianiu wyuczonych formułek. Jednak wydarzeniem naprawdę szczególnym jest II Święto Folkloru, w ramach którego odbędzie się XII Międzynarodowy Konkurs Heligonistów. Celem tej imprezy jest popularyzacja gry na heligonce (instrument przypominający harmonijkę ręczną) oraz zaprezentowanie tradycyjnych utworów wykonywanych przez Górali Żywieckich. Będzie to także niewątpliwie doskonała okazja umożliwiająca integrację w myśl idei „muzyka łagodzi obyczaje”. Widowisko odbędzie się już dwudziestego czwartego lipca (wymagana wcześniejsza rejestracja). Wstęp wolny. Warto pozostać w miejscowości kilka dni dłużej i wziąć udział w Dniach Gminy Węgierska Górka. Zaplanowano między innymi pokazy sztucznych ogni, promocję regionalnej kuchni, zawody wędkarskie oraz zapoznanie uczestników z dorobkiem kulturalnym Czech, Węgier oraz Słowacji. Takiej okazji nie można zmarnować.

Gdzie najlepiej się zatrzymać? Oferta noclegowa Węgierskiej Górki jest bardzo szeroka, jednak zdecydowanie godną uwagi pozycją jest ośrodek wczasowo-rekreacyjny „JAZ”. Oprócz dogodnej lokalizacji, oferuje on także przytulne pokoje, posiłki w cenie oraz bezpłatny dostęp boska do koszykówki i siatkówki, bilarda, świetlicy oraz zadaszonego paleniska. Co bardzo istotne, mimo tylu atrakcji, ceny są bardzo przystępne. Tak dużo dzieje się tak blisko nas. Nie zmarnujmy okazji do uczynienia naszych wakacji wyjątkowymi.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>